Brzdi, odkazuje Matovič Sulíkovi. Odmenou za ministra financií má byť Mikulcova poprava

Aktualizované:
Brzdi, odkazuje Matovič Sulíkovi. Odmenou za ministra financií má byť Mikulcova poprava
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Poslanci Národnej rady (NR) SR za SaS nebudú iniciovať odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) z funkcie. Nebudú ani dávať podpisy pod prípadný návrh na jeho odvolanie. Novinárom to povedal šéf SaS Richard Sulík.

Minister financií a líder OĽANO Igor Matovič na sociálnej sieti napísal, že Sulík sa dohaduje s "váhajúcimi" poslancami, aby podporili Matovičove odvolanie výmenou za to, že "popravia" Mikulca "ruka v ruke s mafiou zo SmeroHlasu". Sulík to označil za nehorázne, vylúčil takéto dohody. Pripomenul, že pri poslednom odvolávaní Mikulca sa poslanci SaS zdržali.

O tom, že by mal Mikulec skončiť vo funkcii, hovoril vo štvrtok popoludní šéf brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (SaS). Po rokovaní výboru o hraničných kontrolách súvisiacich s migráciou Krúpa povedal, že minister nezvláda krízové situácie. "Berte to ako názor predsedu brannobezpečnostného výboru. Asi mal na to svoje dôvody. Budeme sa o tom na klube rozprávať, ale nebudeme to iniciovať, ani nebudeme dávať podpisy pod odvolanie Romana Mikulca," ozrejmil Sulík.

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš nevidel status Matoviča, no tvrdí, že SaS nemá problém odvolávať Matoviča, rozbíjať vládu a spájať sa so Smerom-SD, Hlasom-SD či extrémistami. Šipoš vylúčil, že by rokoval s extrémistami v parlamente a nevie o tom, že by niekto z jeho kolegov takéto dohody robil. Dodal, že ak vyjednáva, tak to robí za klub a zákulisné dohody nevytvára.

Pred hlasovaním o odvolaní Matoviča to medzi politikmi vrelo, pričom nechýbali ani odkazy na sociálnej sieti. Nezaradený poslanec a predseda strany Život - Národná strana Tomáš Taraba v statuse napríklad uviedol, že ak Sulík nedá do 17.00 h. prísľub, že jeho strana podporí predčasné voľby, hlasovania o odvolaní šéfa OĽANO sa nezúčastní on ani jeho stranícki kolegovia. To by pravdepodobne znamenalo, že Matovič sa na poste ministra financií udrží.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá