Strelkyňa Rehák Štefečeková získala na majstrovstvách sveta bronz v trape. Vybojovala si tak miestenku na OH v Paríži

Aktualizované:
Strelkyňa Rehák Štefečeková získala na majstrovstvách sveta bronz v trape. Vybojovala si tak miestenku na OH v Paríži
Zdroj foto: TASR - Martin Baumann
Slovenská trapistka Zuzana Rehák-Štefečeková získala bronz na majstrovstvách sveta v brokových zbraniach v chorvátskom Osijeku. Úradujúca olympijská víťazka zo Slovenska si zároveň vybojovala miestenku do Paríža 2024. Zlato získala Francúzska Carole Cormenierová, striebro si vybojovala Španielka Fatima Galvezová.

Rehák Štefečeková vyhrala kvalifikáciu, v piatich kolách trafila 122 zo 125 terčov. Najlepšia bola aj v prvom semifinále, keď trafila všetkých 25 terčov a postúpila s druhou Cormenierovou. Vo finále však minula dva terče v prvej sérii a potom po jednom v tretej, štvrtej i piatej, čo ju stálo postup do rozstrelu o zlato. Slovenská reprezentantka si pripísala tretí bronz v trape na MS, na konte má aj striebro a dve zlatá z Mníchova 2010 a Changwonu 2018. Pred štyrmi rokmi získala zlato aj v mix trape.

V Paríži by si Rehák Štefečeková mala pripísať štvrtú olympijskú účasť. Na hrách v Pekingu 2008 a v Londýne 2012 získala striebro, pred rokom v Tokiu vybojovala zlato. V japonskej metropole navyše ako prvá strelkyňa v histórii trafila v piatich sériách všetkých 125 terčov v kvalifikácii a stanovila nový svetový i olympijský rekord.

V Osijeku štartovala v trape aj ďalšia slovenská reprezentantka Jana Špotáková, no v kvalifikácii obsadila nepostupové 21. miesto (113 b). Od finále ju delili tri terče.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá