Rusko má právo v nevyhnutnom prípade použiť jadrové zbrane, vyhlásil Medvedev

Rusko má právo v nevyhnutnom prípade použiť jadrové zbrane, vyhlásil Medvedev
Zdroj foto: Twitter/BNN Newsroom
Rusko má právo v nevyhnutnom prípade použiť jadrové zbrane, uviedol dnes podľa agentúry TASS podpredseda ruskej bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev. Bývalý ruský prezident a premiér tiež zapochyboval, že by NATO zasiahlo, keby Rusko tieto zbrane použilo proti Ukrajine.

"Predstavte si, že ukrajinská agresia Rusko donúti proti ukrajinskému režimu nasadiť tú najhoršiu zbraň. Verím, že NATO ani v takom prípade priamo do konfliktu nezasiahne," tvrdí Medvedev.

Bezpečnosť Washingtonu, Londýna a Bruselu je pre Severoatlantickú alianciu "omnoho dôležitejšia, než nepotrebnej, umierajúcej Ukrajiny, aj keď ju veľkoryso zásobujú rôznymi zbraňami," napísal ruský predstaviteľ na sociálnej sieti Telegram. "Zámorskí a európski demagógovia nechcú umierať pri jadrovej apokalypse. Preto pri súčasnom konflikte radšej prehryznú použitie akejkoľvek zbrane," dodal. Medvedev v súlade s oficiálnou pozíciou Moskvy obvinil Kyjev z nacizmu a NATO z priamej kontroly terajšieho ukrajinského režimu.

Ruské vojská vpadli na Ukrajinu tento rok 24. februára a Moskva je považovaná Západom za agresora v súčasnom konflikte. Rusko tvrdí, že cieľom invázie je okrem iného "oslobodenie" a ochrana proruských separatistických republík na východe Ukrajiny.

Viac sa dozviete v pokračovaní článku na ďalšej strane

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá