Útočník Realu Madrid Vinicius Junior sa stal terčom rasistických útokov. Klub ich odsúdil

ta3 TASR
17.9.2022 08:56

Futbalový klub Real Madrid odsúdil rasistické útoky voči svojmu hráčovi Viniciusovi Juniorovi. Brazílčan bol stredobodom diskusie v španielskych športových diskusných reláciách a programoch, ktoré sa zaoberali jeho oslavami gólov.

Útočník Realu Madrid Vinicius Junior sa stal terčom rasistických útokov. Klub ich odsúdil
TASR/AP

Vinciusa, ktorý po góle oslavuje tancom, rasisticky urazil jeden z hostí talkshow. Real vo vyhlásení v piatok uviedol, že "odmieta všetky typy rasistických a xenofóbnych prejavov a správania vo futbale, športe a živote všeobecne. Tieto vyjadrenia na nášho hráča sú poľutovaniahodné a nešťastné."

Klub dodal, že podnikne právne kroky proti každému, kto použije rasistický jazyk proti jeho hráčovi. Debata o oslavách gólov Viníciusa sa rozprúdila po tom, čo Koke z Atletica Madrid povedal, že "môže nastať problém", ak madridský útočník zatancuje po góle v nedeľu v madridskom derby, ktoré sa bude hrať na štadióne Atletica. Na Kokeho slová zareagoval aj Vinciusov krajan Neymar. Na sociálnych sieťach napísal: "Tancuj Vini Jr.!"

K afére sa neskôr vyjadril aj samotný hráč, na svoje sociálne siete napísal: "Pokiaľ je farba pleti dôležitejšia ako iskra v očiach, boj sa nezastaví. Túto frázu som si vytetoval  na svoje telo a snažím sa podľa toho riadiť. Stal som sa obeťou xenofóbie a rasizmu v jednom vyhlásení, no nezačalo to len tým. Už niekoľko týždňov sa ľudia snažia očierniť môj tanec. Tanec, ktorý mi patrí. Rovnako ako mali Ronaldinho, Neymar, Paqueta, Matheus Cunha, Griezmann, Joao Felix. Tanec, ktorý je venovaný kultúrnej rozmanitosti tohto sveta. Akceptujte a rešpektujte to. Ak ma chcete vydesiť, neprestanem. Chcem, aby budúce generácie boli pripravené bojovať proti xenofóbom a rasistom, tak ako ja."

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok