V New Yorku sa začala spomienková slávnosť. Pripomínajú si 21. výročie teroristických útokov z 11. septembra

TA3/TASR
11.9.2022 18:11

Američania si v nedeľu pripomínajú 21. výročie teroristických útokov z 11. septembra 2001. Informovala o tom agentúra AP.

Zvonením zvonov a chvíľou ticha sa začala spomienková slávnosť na Ground Zero v New Yorku. Na tomto mieste stála dvojica budov Svetového obchodného centra, ktoré sa zrútili po tom, ako do nich 11. septembra pred 21 rokmi vrazila dvojica lietadiel unesených teroristami. Tretie lietadlo narazilo do budovy Pentagónu pri Washingtone a štvrté sa zrútilo v štáte Pensylvánia.

Účastníci nedeľnej spomienky si uctili všetkých takmer 3000 obetí týchto útokov prečítaním ich mien. Medzi prítomnými bola aj americká viceprezidentka Kamala Harrisová so svojím manželom Dougom Emhoffom. Politickí predstavitelia krajiny však podľa tradície na tejto slávnosti ako rečníci nevystupujú, píše AP.

Podobné spomienkové zhromaždenia sa konajú aj na ďalších miestach v USA. Prezident USA Joe Biden má vystúpiť s prejavom na podujatí v Pentagóne. Jeho manželka Jill Bidenová sa prihovorí účastníkom zhromaždenia v Shanksville, v Pennsylvánii.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok