Gašparovič sa bráni voči ohováraniu, podal trestné oznámenie

Gašparovič sa bráni voči ohováraniu, podal trestné oznámenie
Zdroj foto: SITA
Prezident Ivan Gašparovič podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Rozhodol sa tak brániť voči ohováraniu, ktorého sa mal dopustiť jeden z autorov blogu. Médiá dnes o tom informoval hovorca prezidenta Marek Trubač.

Dôvodom pre trestné oznámenie má byť podľa prezidentovho hovorcu Mareka Trubača blog uverejnený 5. januára na stránke www.blogovisko.sk s titulkom Vrahovia medzi nami. Autor pripomína smrť poľovného referenta Michala Bobáka. Prezident blog chápe ako ohováranie, že poľovníka zastrelil on.

Autor blogu Juraj Poláček písal o tom, ako v auguste 2009 prezident navštívil vojensko-výcvikový priestor Lešť. Táto návšteva sa skončila nešťastnou udalosťou, pri ktorej bol zastrelený horár, prezidentov "zvyčajný sprievodca na poľovačke" Michal Bobák. Za tento čin bol odsúdený Štefan Drozd, ktorý sa priznal k neúmyselnému zabitiu. V septembri 2011 Drozda odsúdili na 18 mesiacov podmienečne s tým, že už nikdy nesmie použiť strelnú zbraň.

Poláček ďalej dáva v blogu do súvislosti udalosť s vývojom prezidentovej politiky po tragédii, "od roku 2009 sa Ivan Gašparovič začína správať nielen ako vďačný sympatizant strany Smer a Roberta Fica, ale po roku 2010 a strate jeho vlády sa stáva utajeným centrom moci, opozíciou voči vláde protificovskej koalície".

Trubač uviedol, že útoky na prezidenta prichádzajú z každej strany. Tento najnovší, že prezident je vrah, je podľa neho nehorázny. "Žijeme síce v demokracii, ale nie v anarchii. Slobodu slova si nemôžeme mýliť s tým, že môžeme nezodpovedne a bez následkov kohokoľvek osočovať," vyhlásil Trubač. Ako ďalej povedal, prezident bol v tom čase dokázateľne v Chorvátsku na riadnej dovolenke. "Takéto nehoráznosti rozširovať cez blogy na internete, ktoré nie sú nijako kontrolované, to už nie je ani etické, ani morálne, je to zvrhlosť a tento človek bude niesť zodpovednosť," dodal Trubač na záver.

O podaní trestného oznámenia informoval ako prvý denník Hospodárske noviny. Ten získal aj vyjadrenia autora blogu. Juraj Poláček vraví, že len sumarizoval známe fakty a Gašparoviča z tragédie obviniť nechcel. "Nemôžem za to zreťazenie pôvodných faktov," povedal.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá