FOTO: Lietadlo, ktoré spadlo v Petroviciach, mal pilotovať olympijský medailista Židek, utrpel popáleniny

TA3 TASR
6.9.2022 20:37

Strieborný olympijský medailista v snoubordingu Radoslav Židek pilotoval podľa portálov TV Markíza a TV JOJ malé lietadlo, ktoré spadlo v utorok v katastri Petrovíc v okrese Bytča. Pri havárii sa zranili dvaja muži, previezli ich do nemocnice na ošetrenie. Druhým mužom mal byť Židekov brat.

Na miesto havárie malého lietadla, ktoré následne začalo horieť, vyslali podľa polície všetky záchranné zložky. "Oboch mužov previezli do nemocnice na ošetrenie. Príčina pádu je nateraz v štádiu vyšetrovania," doplnila polícia.

Informáciu o páde lietadla prijali zdravotnícki záchranári na tiesňovej linke 155 o 18.28 h. Podľa nich si vyžiadal jedného zraneného. "Na pomoc sme okamžite vyslali záchranárov. Zraneného, ktorý utrpel popáleniny 2. stupňa, však ešte pred príchodom posádky svedkovia udalosti naložili do auta a smerovali s ním do nemocnice. Posádka ho od nich prevzala, ošetrila ho a previezla do nemocnice," povedala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline prijali podľa hovorkyne Lenky Zátekovej jedného z účastníkov nehody lietadla. "Muž utrpel popáleniny tváre, horných a dolných končatín a popáleniny pokrývajú 30 percent povrchu jeho tela. Pacient je stabilizovaný, pri vedomí, absolvoval všetky nevyhnutné vyšetrenia. V celkovej anestézii mu náš tím zdravotníkov momentálne ošetruje popáleniny na operačnej sále oddelenia úrazovej chirurgie," uviedla.

Štyridsaťročný Židek získal striebro v snoubordkrose v Turíne 2006 a stal sa prvým slovenským medailistom na zimných olympijských hrách v ére samostatnosti.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok