Na závode Vuelta a España čakala pretekárov ôsma etapa, ktorá bola aj druhou horskou etapou

TA3
27.8.2022 21:41

Na cyklistickej Vuelte absolvovali pretekári druhú horskú etapu a celkovo už ôsmu. Merala 153 km a viedla z Pola de Laviana do Collau Fancuaya. Najväčšie stúpanie prišlo až v závere, keď sa definitívne odpútal Austrálčan Jay Vine. Zanechal za sebou aj Španiela Marca Solera, s ktorým jazdil pred pelotónom a vyhral s náskokom 43 sekúnd. Jay Vine, 26-ročný cyklista Alpecin-Deceuninck tak po víťazstve v 6. etape dosiahol už druhé na podujatiach Grand Tour. Soler z UEA Emirates bol druhý, hneď za ním na treťm mieste Estónec Rein Taaramäe z Intermarché-Wanty-Gobert. Belgičan Remco Evenepoel z tímu Quick Step Alpha Vinyxl špurtoval na 5. mieste so stratou 1 minúta 42 sekúnd a držal si červený dres vedúceho pretekára s minútovým náískokom pred Španielom Enriquem masom z Movisdtaru.