Federer sa opäť stal najlepšie zarábajúcim hráčom sveta. Predbehol Woodsa, Ronalda aj Messiho

TA3 TASR
26.8.2022 12:16

Švajčiar Roger Federer je naďalej najlepšie zarábajúci tenista na svete. Na prvej pozícii v rebríčku magazínu Forbes sa umiestnil sedemnásty rok za sebou, hoci pre zdravotné problémy absentuje na kurtoch už štrnásť mesiacov.

Federer 1140px (SITA/AP)
SITA/AP

Štyridsaťjedenročný Federer zarobil za uplynulých dvanásť mesiacov približne 90 miliónov amerických dolárov, všetky jeho príjmy pochádzajú z komerčných aktivít. Dvadsaťnásobný grandslamový šampión prednedávnom avizoval, že sa blíži jeho návrat do súťažného diania. Na druhej priečke sa umiestnila Japonka Naomi Osaková (56,2 milióna USD) pred Američankou Serenou Williamsovou (35,1), Španielom Rafaelom Nadalom (31,4) a Srbom Novakom Djokovičom (27,1).

Podľa magazínu Forbes je Federer jeden zo sedmičky športovcov, ktorých zárobky presiahli počas kariéry miliardu dolárov. Švajčiarove celkové príjmy pred zdanením odhadlo periodikum na 1,09 miliardy USD, viac majú na konte iba americký golfista Tiger Woods (1,72), portugalský futbalista Cristiano Ronaldo (1,24), americký basketbalista LeBron James (1,16) a argentínsky futbalista Lionel Messi (1,15).

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok