Šiesta etapa pretekov Vuelta Espáňa bola prvá svojho druhu. Horská trať mala takmer dvesto kilometrov

TA3
25.8.2022 23:07

Šiesta etapa cyklistických pretekov Vuelta Espáňa bola vôbec prvou horskou 77-meho ročníka a bolo sa na čo pozerať. Vyše 180 kilometrov dlhá trať sa začínala v Bilbau a na ceste na vrchol Ascensión al Pico Jano čakali jazdcov aj dve vrchárske prémie.

Krátko po štarte sa od pelotónu oddelila desiatka pretekárov, ktorá si postupne vypracovala 5 minútový náskok a ten si držala až po začiatok druhého stúpania. Približne 50 kilometrov pred cieľom sa totiž začalo útočiť, lenže situáciu na kopci výrazne komplikovalo kantábrijské počasie. Prakticky počas celej etapy pršalo, išlo sa v hustej hmle a teplotách okolo 15 stupňov Celzia. Náročné podmienky logicky spôsobili aj viacero pádov a najlepšie sa s nimi vysporiadal Jay Vine z tímu Alpecin-Deceuninck. 26-ročný Austrálčan, ktorý sa dostal medzi profesionálov iba minulý rok, vyhral vôbec svoje prvé preteky v kariére.

Témy: Jay Vine