Putin odovzdal Depardieuovi ruský pas

Putin odovzdal Depardieuovi ruský pas
Zdroj foto: SITA
Vladimir Putin ho francúzskemu hercovi odovzdal osobne na sobotňajšom stretnutí v čiernomorskom letovisku Soči. Oznámili to ruské médiá, ktoré citovali hovorcu prezidenta Dmitrija Peskova.

Povedal, že herec je na súkromnej návšteve Ruska a prezident sa s ním stretol vo svojej rezidencii v Soči, dejisku zimných olympijských hier v roku 2014. V sobotu spolu povečerali a Putin mu pri tejto príležitosti odovzdal ruský pas. S hercom hovoril o jeho ďalších umeleckých plánoch a filme Rasputin, citovala Peskova agentúra DPA. Milovník ruskej literatúry a histórie Gérard Depardieu v jednom z rozhovorov pred časom povedal, že si postavou Grigorija Jefimoviča Rasputina, mystika a liečiteľa cárskeho rodu Romanovcov, splnil svoj životný sen.

Putin vo štvrtok podpísal dekrét, ktorým udelil 64-ročnému hercovi na jeho žiadosť ruské občianstvo.
Depardieu predtým pohrozil svojím vysťahovaním sa z Francúzska na protest proti plánovanému 75-percentnému zdaneniu príjmov superbohatých. Kúpil si nehnuteľnosť v belgickej dedine, kde žijú francúzski daňoví emigranti a francúzskemu premiérovi Jeanovi Marcovi Ayraultovi povedal, že sa vzdá francúzskeho pasu. Napokon však požiadal o občianstvo Ruska, ktoré má nižšie zdanenie príjmov ako Belgicko.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá