Hamburg prehral s Darmstadtom 1:2. Za domácich hral aj náš reprezentant László Bénes

19.8.2022 22:47

V predohrávke 5. kola nemeckej 2.Bundesligy nastúpil na svojom Volksparkstadione SV Hamburg proti Darmstadtu v súboji štvrtého s tretím. 6-násobný majster však po dobrom vstupe do súťaže nezvládol tento zápas. Už po siedmych minútach prehrával 0:2 po góloch ghanského obrancu Patricka Pfeiffera a Philipa Tietza.

Za domácich hral v základe 22-ročný holandský stredopoliar Ludovit Reis, syn slovenských rodičov a neskôr nastúpil aj náš reprezentant László Bénes. Ale zatiaľ ešte videl ČK najprv hosťujúci Albánec Klaus Gjasula a po ňom aj domáci Aaron Opoku. Až potom, v 70. minúte prišiel do hry Bénes a zakrátko pripravil gólovku Robertovi Glatzelovi, ktorý ju nevyužil. No v 87. minúte po rohu vyhral vzdušný súboj a Ramsford Kônigsdiorfer z Ghany zblízka znížil na 1:2. V nervóznom závere však práve Kônigsdorfer videl tiež ČK za surovosť a Hamburg prehral s Darmstadtom 1:2.