Českého prezidenta Zemana hospitalizovali v Ústrednej vojenskej nemocnici

Českého prezidenta Zemana hospitalizovali v Ústrednej vojenskej nemocnici
Zdroj foto: TASR/AP
Českého prezidenta Miloša Zemana vo štvrtok hospitalizovali v Ústrednej vojenskej nemocnici v pražských Střešoviciach. Potvrdil to prezidentov hovorca Jiří Ovčáček, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

"Ide o plánovanú krátkodobú hospitalizáciu," uviedol Ovčáček. Nespresnil, z akého dôvodu ani ako dlho by mal byť prezident v nemocnici. "Na budúci týždeň už je naplánovaný pracovný program," dodal stručne prezidentov hovorca. "Jediné, čo môžem povedať a k čomu sme oprávnení, je to, že pán prezident je od dnešného predpoludnia plánovane hospitalizovaný v ÚVN," potvrdila pre server iDNES.cz hovorkyňa nemocnice Jitka Zinke.

Zeman bol počas výkonu svojej funkcie hospitalizovaný viackrát. Naposledy po parlamentných voľbách v roku 2021, keď bol na klinike intenzívnej medicíny a v nemocnici strávil 48 dní. Jeho stav bol podľa vyjadrení nemocnice vážny. Zeman podľa lekárov trpí chronickým pečeňovým ochorením. Český prezident už viac ako rok používa invalidný vozík. Z dôvodu rizika podvýživy mu lekári zaviedli do žalúdka sondu. V júli v televízii CNN Prima News povedal, že by mu ju mali vybrať na jeseň.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá