Útok na Charkov si vyžiadal šesť obetí. Zelenskyj ho označil ako podlý a cynický

Útok na Charkov si vyžiadal šesť obetí. Zelenskyj ho označil ako podlý a cynický
Zdroj foto: TASR/AP
Ako "podlý a cynický" odsúdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj útok ruských okupačných síl, pri ktorom zahynulo v stredu v ukrajinskom meste Charkov najmenej šesť ľudí a ďalších 16 osôb utrpelo zranenia. Informovala o tom agentúra AFP.

Zelenskyj uviedol, že pri útoku, ktorý podľa neho "nemal žiadne opodstatnenie a ktorý poukazuje na bezmocnosť agresora", bol "úplne zničený jeden bytový blok". "Neodpustíme im to, pomstíme sa," napísal ukrajinský prezident na sociálnej sieti Telegram.

Pri zásahu vznikol v obytnom bloku v severovýchodnej časti mesta požiar, uviedol charkovský starosta Ihor Terechov, ktorý spočiatku hovoril o troch mŕtvych a desiatich zranených, ale gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synjehubov neskôr spresnil, že počet obetí ruského útoku vzrástol. "Žiaľ, počet mŕtvych a zranených po bombardovaní sa zvýšil - šesť ľudí zomrelo a 16 bolo zranených," uviedol Synjehubov.

Charkov bol obliehaný už hneď v prvých dňoch februárovej invázie. Ruským jednotkám podporovaným masívnou delostreleckou paľbou a raketovými údermi sa však nepodarilo ovládnuť toto druhé najväčšie ukrajinské mesto. V okolí zahynuli stovky ľudí. Väčšina ruskej ofenzívy sa podľa konštatovania AFP momentálne sústreďuje na južnú a východnú časť Ukrajiny.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá