VIDEO: Hasiči a polícia zasahovali pri požiari vinohradov v Bratislave

Aktualizované:
Policajti zasahovali pri požiari porastu a časti vinohradov na Peknej ceste v smere na Vinohrady v Bratislave. Niektoré úseky sú neprejazdné a nie je tam povolený ani vstup peších osôb. Bratislavská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Polícia priblížila, že úseky, kam sa nesmelo ísť, sú ulica Pod vtáčnikom – Strapcová ulica, Pekná cesta za starou tlačiarňou, Horská ulica - Jurská ulica a Račianska ulica (Gaštanový hájik).  "Upozorňujeme vodičov, aby sa riadili pokynmi polície a využili alternatívne trasy," uviedli policajti.

Na mieste požiaru boli podľa starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý vyše dve desiatky profesionálnych hasičov s ôsmimi kusmi techniky. Nasadili aj vrtuľník. Pri hasení pomáhali aj hasiči z obce Malinovo, z Trnavského kraja a dobrovoľní hasiči.

"Silný vietor pomáha šíriť plamene, na jednom mieste sa požiar podarí uhasiť, na druhom začne. Vďaka mimoriadnemu nasadeniu však hasiči dostávajú požiar pod kontrolu," povedal Kusý. Poukázal, že neďaleko požiaru boli deti v detskom tábore, nachádza sa tam škôlka a škola.

Kusý na sociálnej sieti poprosil ľudí, aby boli zodpovední, ostražití a dodržiavali zákaz zakladania ohňa v Bratislave. "Vzhľadom na aktuálne horúčavy a sucho zakladať ohne nesmieme ani na miestach, ktoré sú na to určené," poznamenal. Mestská časť Rača zároveň upozornila ľudí, aby si pre požiare v Bratislave zatvorili okná.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá