Predseda Úradu pre verejné obstarávanie Hlivák nebude znova kandidovať

TA3 TASR
15.8.2022 10:25

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslav Hlivák nebude opätovne kandidovať na post predsedu úradu, a to pre zdravotné dôvody. Hlivák to oznámil v pondelok na tlačovej konferencii.

Hlivák Miroslav 1140 px (SITA/Diana Černáková)
SITA/Diana Černáková

"Momentálne plynie lehota na prihlasovanie sa kandidátov na post predsedu úradu. Musím úprimne priznať, že moje rozhodnutie ohľadom podania kandidatúry nečakane ovplyvnil môj zdravotný stav, pre ktorý sa nebudem opätovne uchádzať o funkciu predsedu úradu. Táto pozícia, aspoň v mojom ponímaní, si vyžaduje plné pracovné nasadenie a tempo, pre mňa nepredstaviteľné, aby som z tohto nasadenia poľavil, zvlášť, keď je otázne, ako sa môj zdravotný stav bude vyvíjať," vysvetlil Hlivák.

Uviedol, že ÚVO pod jeho vedením za päť rokov prešiel zásadnými zmenami. "Všetko to úsilie, ktoré som spolu s mojim tímom vyvinul, bolo v snahe ochrániť verejný záujem, v prvom rade stáť na strane občana, zákona," podčiarkol.

"Uplynulých päť rokov hodnotím ako cennú skúsenosť, bola to odborná poctivá práca pre verejný záujem. Zakladal som si na tom, aby som počas výkonu svojho mandátu nevstupoval do rôznych politických hier, zakladal som si na odbornosti. Počas každej z vlád sa vyskytli momenty, ktoré úrad výrazne zaťažili. Pre mňa je však kľúčové, že sme sa nevzdali, nezľakli, a že sme stáli na strane verejného záujmu a zákona," dodal Hlivák.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok