Oholil si fúzy, siahol po falošnom pase. Na Kryme zadržali exveliteľa ruských separatistov, mieril na front

Na Kryme bol zadržaný bývalý veliteľ ruských separatistov na Donbase Igor Girkin, známy tiež ako Strelkov. O zadržaní informovali niektoré ruské a ukrajinské médiá, oficiálne ho ale nikto nepotvrdil. Girkin si údajne oholil svoje typické fúzy a snažil sa na falošný pas pod menom Sergej Runov dostať na front do Chersonskej oblasti, kde chcel bojovať proti Ukrajine. Prečo ho Rusi zadržali, nie je jasné.

V reakcii na informácie o svojom zadržaní Girkin na sociálnych sieťach uviedol, že vo väzbe nebol a skôr alebo neskôr sa na fronte objaví. Podľa niektorých správ na sociálnych sieťach bol prepustený a vrátený späť do Ruska. Tieto informácie ale nebolo možné nezávisle overiť.

Bývalý dôstojník ruskej tajnej služby FSB Strelkov je jedným z obžalovaných zo zostrelenia malajzijského lietadla MH17 nad východnou Ukrajinou v roku 2014. V čase nešťastia pôsobil v povstaleckom Donbase ako "minister obrany". Neskôr sa ale zrejme Moskve znepáčil a bol povolaný späť do Ruska.

V posledných mesiacoch Girkin na sociálnych sieťach niekoľkokrát ostro kritizoval Kremeľ za postup v invázii na Ukrajinu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá