Remišová tvrdí, že pracovnou metódou Fica je klamanie. Je jej jasné, aký má plán so Slovenskom

Remišová tvrdí, že pracovnou metódou Fica je klamanie. Je jej jasné, aký má plán so Slovenskom
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Predseda Smeru-SD Robert Fico vie, že jeho jedinou záchranou je neustále podkopávanie právneho štátu a znevažovanie orgánov činných v trestnom konaní, ktoré si robia svoju robotu. Uviedla to predsedníčka strany Za ľudí a ministerka investícií Veronika Remišová na sociálnej sieti v reakcii na vyjadrenie Roberta Fica v diskusnej relácii TA3 V politike.

Podľa Remišovej je jasné, aký plán má so Slovenskom Fico. "Zastaviť stíhania svojich nominantov, vyčistiť políciu od čestných vyšetrovateľov, zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry, zrušiť Špecializovaný trestný súd a opäť všade dosadiť len 'smeráckych poskokov', aby mohli všetci beztrestne kradnúť a zneužívať štát," poznamenala. 

Povedala, že Fico v každej relácii "klame o vyšetrovateľoch a prebiehajúcich konaniach a korupčníkov bežne prirovnáva k politickým väzňom".

Poukázala na to, že predseda Smeru-SD povedal aj pravdu, a to, že budúca vláda musí skoncentrovať všetko svoje úsilie na obrovský balík peňazí z plánu obnovy a z nových eurofondov. "To je presne ten dôvod, prečo Fico/Pellegrini urobia všetko preto, aby sa dostali k moci," povedala Remišová. Podľa jej slov výstupy Fica by mali byť výstrahou pre tých, ktorí si želajú predčasné voľby alebo rozbíjajú koalíciu.

Líder OĽANO a minister financií SR Igor Matovič poznamenal, že robia presne to, čo ľuďom sľúbili pred voľbami. Ako príklad uviedol, že nekradnú a neberú úplatky a aj preto sú "chybou v systéme". Na sociálnej sieti uviedol, že im nezostáva nám nič iné, ako sústredený tlak mafie ustáť.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá