Servítku si pred ústa nekladú už štvrťstoročie. Prvú epizódu South Parku odvysielali pred 25 rokmi

Servítku si pred ústa nekladú už štvrťstoročie. Prvú epizódu South Parku odvysielali pred 25 rokmi
Zdroj foto: Twitter/South Park
Autorom animovaného seriálu Mestečko South Park, ktorého prvý diel sa vysielal pred štvrťstoročím, 13. augusta 1997, nič nie je sväté. Matt Stone a Trey Parker si totiž dokážu uťahovať z ideológie, náboženstva i celebrít. Na paškál si tak už vzali Ježiša, proroka Mohameda, scientológov, Kanaďanov alebo napríklad Donalda Trumpa. Hlavní hrdinovia, osemroční školáci Kenny, Kyle, Cartman a Stan, navyše pre nejaký ten vulgárny výraz rozhodne nejdú ďaleko.

South Park u divákov uspel napriek tomu, že animácia pripomína pokusy študentov strednej školy o kreslený film. Hrdinovia vyzerajú trochu ako neohrabaný snehuliak s rukami a náznakmi nôh. Je však možné, že v záplave takmer dokonalej animácie bol práve trochu primitívny trhaný štýl tým, čo zaujalo. Teda samozrejme popri príbehoch, ktoré s obľubou prekračujú všetky hranice a tabu, ktorým sa ostatní televízni tvorcovia väčšinou boja len priblížiť.

Obľúbeným terčom sú celebrity všetkého druhu, v bezpečí pred tvorcami neostali napríklad ani obyvatelia Kanady, s ktorými Amerika dokonca v seriáli vedie vojnu. Okrem drsného a politicky nekorektného humoru sa Mestečko South Park vyznačuje aj slovníkom plným vulgarít. Počas jedného dielu sa napríklad 165-krát objavilo slovo "shit". V USA je tak seriál označený ako nevhodný do 18 rokov.

Doteraz bolo odvysielaných 25 sérií South Parku, ktoré mali celkom 318 epizód.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá