Nová politická strana získala oficiálnu registráciu. Cez víkend si bude voliť vedenie a orgány

Nová politická strana získala oficiálnu registráciu. Cez víkend si bude voliť vedenie a orgány
Zdroj foto: Facebook/Lukas Banacky - starosta mestskej casti Lamac
Ustanovujúci kongres novej politickej Strany obcí a miest - SOM Slovensko by sa mal konať počas nadchádzajúceho víkendu v Bratislave. Voliť by sa mali vedenie strany, členovia predsedníctva či všetky ďalšie potrebné orgány strany. Nový politický subjekt zaregistrovalo Ministerstvo vnútra SR 10. augusta.

"Som rád, že sme získali oficiálnu registráciu. Teraz sa už môžeme plne sústrediť na kongres strany, ktorý bude voliť vedenie, členov predsedníctva, ako aj všetky potrebné orgány strany," skonštatoval splnomocnenec prípravného výboru, starosta bratislavskej Záhorskej Bystrice a predseda Regionálneho združenia starostov mestských častí Bratislavy Jozef Krúpa.

Ambíciou strany, ktorá vznikla pred tohtoročnými jesennými komunálnymi voľbami, je mať celoslovenskú pôsobnosť. Aj preto medzi zakladajúcimi členmi strany a účastníkmi kongresu majú byť viacerí slovenskí starostovia a primátori. "V súčasnosti už komunikujeme s viacerými kandidátmi na starostov, primátorov a poslancov," doplnil člen prípravného výboru a starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Cieľom strany je priniesť z regiónov do politiky šikovných a skúsených ľudí, ktorí majú záujem pomáhať pri rozvoji miest a obcí. Pripojiť sa môže každý, kto má ambíciu a chuť zmeniť okolie, mesto či obec k lepšiemu, pričom sa nechce uchádzať o podporu žiadnej z politických strán ani zbierať podpisy ako nezávislý kandidát.

V prípravnom výbore je okrem Krúpu a Zaťoviča aj starosta Lamača Lukáš Baňacký, starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír, starosta Podunajských Biskupíc Zoltán Pék a primátor Stupavy Peter Novisedlák. Prípravný výbor strany odovzdal pre registráciu celkovo 16 551 platných podpisov.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň sa už uskutočňuje a skončí sa 48 hodín predo dňom konania sa volieb.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá