FOTO: Kardinála Tomka pochovajú v Košiciach, pápež bude viesť rozlúčkový obrad vo Vatikáne

FOTO: Kardinála Tomka pochovajú v Košiciach, pápež bude viesť rozlúčkový obrad vo Vatikáne
Zdroj foto: Facebook/TK KBS
Posledná rozlúčka s kardinálom Jozefom Tomkom bude vo štvrtok v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne. Zúčastní sa na nej aj pápež František, ktorý bude viesť záverečný rozlúčkový obrad. Pozostatky zosnulého slovenského kardinála následne prevezú na Slovensko.

Zádušnú omšu, ktorá sa bude vo Vatikáne konať vo štvrtok 11. augusta o 11.00 h pri oltári katedry v zadnej lodi Baziliky sv. Petra, bude celebrovať kardinál Giovanni Battista Re. Ten bol Tomkovým dlhoročným priateľom. Na záver eucharistického slávenia bude František predsedať obradu posledného odporúčania a rozlúčky.

Na slávnosti sa zúčastnia aj slovenskí biskupi. Veľvyslanec SR pri Svätej stolici Marek Lisánsky uviedol, že slovenský biskupský zbor pricestuje do Ríma vládnym špeciálom, ktorý následne prepraví telesné pozostatky zosnulého kardinála Tomka na Slovensko.

Podľa harmonogramu zverejneného Tlačovou kanceláriou KBS sa niekoľkodňová rozlúčka s kardinálom Tomkom na Slovensku začne v piatok a sobotu v bratislavskej Katedrále sv. Martina. V nedeľu a pondelok bude pokračovať v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach, kde sa uzavrie v utorok 16. augusta omšou s pohrebnými obradmi, so začiatkom o 11.00 h. Hlavným celebrantom bude emeritný pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá