Ruský poslanec pohrozil smrťou vojnovému novinárovi. Prídeme a všetkých vás zabijeme, odkázal

Ruský poslanec pohrozil smrťou vojnovému novinárovi. Prídeme a všetkých vás zabijeme, odkázal
Zdroj foto: Twitter/Алексей Журавлев
Poslanec ruského parlamentu Alexej Žuravljov vo vysielaní ruskej štátnej televízie pohrozil, že zabije vojnového spravodajcu nemeckého denníka Bild na Ukrajine Björna Stritzela. Spravodajcu pritom nazval "náckom". Informoval o tom portál Meduza. Žuravljov adresoval vyhrážky nemeckému novinárovi, keď v programe Šesťdesiat minút televízie Rossija 1 reagoval na materiál nemeckého denníka.

"Chcem tomu náckovi povedať, a je mi to šumák, že prídeme a všetkých ich zabijeme!" rozohnil sa poslanec. Na moderátora, ktorý povedal, že "nie je potrebné nikoho zabíjať", poslanec reagoval: "Pôjdem tam, a ak ho tam uvidím, tak...!"

Žuravljovova parlamentná frakcia Liberálnodemokratickej strany Ruska uviedla, že poslancovo emotívne vystúpenie odráža jeho názor, ktorý ale vedenie strany nezdieľa. Frakcia podčiarkla, že "vyhrážanie sa smrťou" určite nie je jej "metóda". Zároveň ubezpečila, že na svojom septembrovom zasadnutí Žuravljove výroky posúdi. Tiež moderátor programu televízie Rossija 1 vyhlásil, že poslancove výroky boli cez čiaru. Sám poslanec ale povedal, že svoje slová za nekorektné nepovažuje. "Novinár hovorí nadšene o tom, ako tam dodávajú nacistické húfnice. Prídeme a všetkých vás zabijeme. To nie je vyhrážanie, ale realita," uviedol Žuravljov v komentári pre internetové médium Podjom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá