Slovan sa dobre naladil na štvrtkovú odvetu, vynuloval Skalicu vo 4. kole Fortuna ligy

7.8.2022 20:01

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava triumfovali v nedeľňajšom domácom stretnutí 4. kola Fortuna ligy nad MFK Skalica 3:0. Úradujúci šampión zvíťazil v najvyššej domácej súťaži tretíkrát za sebou a vyšvihol sa na čelo tabuľky. Zároveň sa proti Záhorákom dobre naladil na štvrtkovú odvetu 3. predkola Európskej ligy proti Olympiakosu Pireus.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica 3:0 (1:0)

Góly: 45.+2 Zmrhal, 52. Šaponjič (z 11 m), 66. Hrnčár. ŽK: Čavrič, Voet - Václav, Blažek. Rozhodovali: Očenáš - Štrbo, Zemko, 3308 divákov.

Slovan: Chovan - Hrnčár, Kašia (84. Kankava), Voet, Lovat - Agbo, Mustafič - Čavrič (40. Barseghjan), Green (58. Ramirez), Zmrhal (58. Medveděv) - Šaponjič (84. Medved)

Skalica: Junas - Václav, Rudzan, Blažek, Čögley - Nagy (76. Černek), Hollý (61. Potoma) - Baumgartner (46. Mihalík), Šebesta (46. Vlasko), Yao (61. Fábry) - Haša

Tréner "belasých" Vladimír Weiss st. šetril proti nováčikovi viacero opôr. Jeho tím mal na trávniku prevahu, gólovo ju však dokázal vyjadriť až Jaromír Zmrhal v nadstavenom čase prvého polčasu. Krátko po prestávke pridal upokojujúci druhý presný zásah Ivan Šaponjič, ktorý skóroval prudkou strelou z jedenástky nariadenej po faule Mareka Václava. Skóre stretnutia uzavrel v 66. minúte Dávid Hrnčár strelou pomedzi nohy brankára Martina Junasa.