Zuzana Čaputová reagovala na tragickú haváriu autobusu v Chorvátsku. Poľskému prezidentovi poslala sústrastný telegram

TA3 TASR
6.8.2022 18:42

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zaslala v sobotu sústrastný telegram poľskému prezidentovi Andrzejovi Dudovi. Reagovala tak na tragickú haváriu poľského autobusu v Chorvátsku, ktorá si vyžiadala obete na životoch i desiatky zranených. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

hf
TASR/Martin Baumann

"V mene občanov Slovenskej republiky prezidentka v telegrame vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zraneným zaželala skoré uzdravenie," spresnil hovorca. K nehode poľského autobusu došlo v sobotu v ranných hodinách na diaľnici A4 smerom na chorvátske hlavné mesto Záhreb. Vozidlo zišlo z cesty, pričom o život prišlo dovedna 12 ľudí a ďalších 32 utrpelo zranenia. 

Stav najmenej piatich zranených je vážny, uviedli chorvátske médiá. Podľa servera Večernji.hr sa v autobuse nachádzalo 44 ľudí, ktorí smerovali na katolícke pútnické miesto Medžugorie v Bosne. Medzi pútnikmi sa nachádzali aj traja kňazi a šesť rehoľných sestier. Polícia doposiaľ neuviedla oficiálnu príčinu tragickej nehody, neoficiálne sa však pracuje s verziou, že vodič s najväčšou pravdepodobnosťou zaspal za volantom, uviedli chorvátske médiá.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok