V nočnom klube v Thajsku vypukol požiar, vyžiadal si najmenej 13 obetí a desiatky zranených

TA3 TASR
5.8.2022 06:53

Najmenej 13 ľudí zahynulo a 40 utrpelo zranenia pri požiari, ktorý v piatok nadránom vypukol v nočnom klube v thajskej provincii Chonburi juhovýchodne od hlavného mesta Bangkok. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov.

Policajný plukovník pre Reuters uviedol, že požiar v nočnom klube Mountain B v okrese Sattahip vypukol okolo 1.00 h miestneho času (štvrtok o 20.00 h SELČ). Všetky doterajšie obete na životoch boli podľa neho občanmi Thajska. Na videozázname, ktorý podľa AFP zverejnila miestna záchranná služba, vidno, ako ľudia utekajú z klubu, kričia a horí im oblečenie. Hasiči dostali požiar pod kontrolu po zhruba troch hodinách.

V minulých rokoch došlo v krajine k viacerým incidentom, ktoré upozornili na nedodržiavanie bezpečnostných predpisov prevádzkovateľmi barov a diskoték. V bangkockom luxusnom klube Santika v roku 2009 na Silvestra pri požiari zahynulo 67 ľudí a viac ako 200 zranilo. V roku 2012 prišli o život štyri osoby pri požiari v bare na dovolenkovom ostrove Pchúket.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok