Tragická nehoda na chorvátskej diaľnici. O život prišiel slovenský občan

Tragická nehoda na chorvátskej diaľnici. O život prišiel slovenský občan
Zdroj foto: Twitter/TV N1 Sarajevo
Pri ťažkej dopravnej nehode troch automobilov zo Slovenska, Srbska a Slovinska na diaľnici A1 v Chorvátsku zahynul vo štvrtok 46-ročný slovenský občan. Informovali o tom chorvátske médiá.

Úmrtie slovenského občana pri tragickej dopravnej nehode v Chorvátsku potvrdil aj hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Tomaga s tým, že pozostalým poskytujú konzulárnu asistenciu.

Nehoda, pri ktorej utrpelo zranenia ďalších sedem osôb, sa stala dopoludnia na diaľnici A1 pri dedine Novigrad na Dobri v Karlovackej župe. Stav zranených si nevyžiadal hospitalizáciu, uviedli zdroje z nemocnice v Karlovaci, na ktoré sa odvolal server Jutarnji.hr.

Podľa prvých zistení chorvátskej polície zapríčinil zrážku troch áut slovinský vodič, ktorý porušil dopravné predpisy pri prechádzaní z jedného pruhu do druhého. Čaká sa ešte na výsledky testov na alkohol a výsledky pitvy obete a až potom vznesú obvinenie, informoval server Večernji.hr. Nehoda sa stala v smere na chorvátske hlavné mesto Záhreb, pričom jedno z vozidiel skončilo na zvodidlách.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá