Ruud triumfoval na turnaji v Gstaade, vo finále zdolal Berrettiniho

TA3
24.7.2022 19:21

Tenistovi Matteovi Berrettinimu nevyšiel útok na tretí turnajový triumf za sebou. Po výhrach v Stuttgarte a v Queens Clube tentoraz neuspel vo finále podujatia v Gstaade. Duel s najvyššie nasadeným Nórom Casperom Ruudom začal lepšie a po 48 minútach vyhral prvý set 6:4.

Vyrovnané bolo aj druhé dejstvo, v ktorom si obaja hráči držali svoj servis a rozhodnúť musel až v tajbrejk. V skrátenej hre mal navrch Ruud, ktorý tak poslal zápas do tretieho setu. Nórovi vyšlo lepšie aj rozhodujúce dejstvo.

Berrettiniho najskôr brejkol v tretej hre a potom aj v piatej, vďaka čomu vyhral 4:6, 7:6 a 6:2. Ruud zaznamenal tretí tohtoročný titul a potvrdil, že sa mu darí na švajčiarskych turnajoch. Veď pod Alpami si vylepšil svoju bilanciu na 16:0. V najnovšom vydaní renkingu ATP bude svetovou šestkou, zatiaľ čo Berrttini bude na 14. mieste.

Témy: Stuttgart