Slovensko excelovalo na Svetových hrách v thajskom boxe. Chochlíková nesie domov zlato

17.7.2022 20:46

Slovenská bojovníčka v thajskom boxe Monika Chochlíková sa stala v nedeľu v Birminghame víťazkou Svetových hier v kategórii do 51 kg. Členka VŠC Dukla Banská Bystrica sa stala historicky šiestym zástupcom či zástupkyňou Slovenska so zlatom z vrcholného podujatia v neolympijských športoch.

Chochlíková si vo finále poradila s Meriem El Moubarikovou z Maroka na body. Slovenská reprezentantka uspela v každom z troch kôl a celkovo u rozhodcov vyhrala 30:27. Informoval o tom portál olympic.sk.

V boji o zlato sa stretli posledné dve majsterky sveta. Chochlíková získala zlato na MS vlani v decembri, májový šampionát, ktorý ovládla Maročanka, potom vynechala a sústredila sa na Svetové hry.

Slovenskí športovci doteraz získali na Svetových hrách 27 medailí, z toho šesť zlatých. Poslednú pred Monikou Chochlíkovou vybojovali v roku 2009 v Kaohsiungu kulturistka Jana Purdjaková a karatistka Eva Tulejová-Medveďová. Okrem týchto športov ešte oslavovalo Slovensko zlato v minulosti aj v rybolovnej technike.

Monika Chochlíková získala už svoju druhú medailu zo Svetových hier v kariére. V roku 2017 v poľskom Vroclave bola strieborná v kickboxe. V ňom sa predstavila aj v Birminghame, po kontroverznom výroku rozhodcov však vypadla vo štvrťfinále. Slovenská výprava, z ktorej súťažilo 11 športovcov, odchádza z Birminghamu s bilanciou jedna zlatá, jedna strieborná a dve bronzové medaily.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok