Hádzanárky Michaloviec získali štvrtýkrát v histórii Slovenský pohár

TASR TA3
30.12.2012 14:13

Hádzanárky Iuventy Michalovce získali štvrtýkrát v histórii Slovenský pohár žien. Úradujúci majster triumfoval v nedeľňajšom finále v Pezinku nad obhajcom trofeje HK Danlog Partizánske 24:20.

Zverenky trenera Jána Packu síce prehrali prvý polčas dvojgólovým rozdielom, cennú trofej však získali po výrazne zlepšenom výkone v druhej polovici duelu. Najlepšou strelkyňou Michalovčaniek bola so šiestimi gólmi Marianna Rebičová.

Iuventa v sobotňajšom semifinále vyradila Duslo Šaľa po výsledku 23:19 a vďaka víťazstvu vo finále si zabezpečila okrem finančnej prémie 1200 eur aj právo účasti v budúcosezónnej edícii európskeho Pohára víťazov pohárov.

Hráčky Michaloviec predtým získali Slovenský pohár v sezónach 2002/2003 (ako Chemkostav), 2007/2008 a 2010/2011.

Slovenský pohár žien - finále v Pezinku:
Iuventa Michalovce - HK Danlog Partizánske 24:20 (9:11)
Najviac gólov: Rebičová 6, Tobiášová 3/1, Szollosiová 3 - Michnová 6/4, Janšáková 4/2, Šáteková 4. Rozhodovali: Sivák, Oťapka, vylúčenia: 8:6, 7m hody: 2/1 - 6/6, 80 divákov.

Iuventa mala výborný vstup do zápasu a po piatich minútach to bolo 3:0. Potom však prišli "hluché" minúty majstra a o šesť minút neskôr už Partizánske viedlo 4:3. V 20. minúte duelu si Danlog vypracoval dvojgólový náskok a do kabín išlo Partizánske za priaznivého stavu 11:9. V 39. minúte Iuventa zmazala manko zásluhou gólu Tobiášovej a po ďalšej trojgólovej šnúre viedli Michalovce v 48. minúte 18:15. Sedem minút pred koncom to bolo už 21:16 a tento náskok už skúsené hráčky Iuventy z rúk nepustili.