Slovenskí hádzanári v prípravnom dueli zdolali Alžírsko

Aktualizované:
Slovenskí hádzanári v prípravnom dueli zdolali Alžírsko
Zdroj foto: SITA
Slovenskí hádzanári vyhrali v piatkovom prípravnom medzištátnom stretnutí v Trnave nad účastníkom blížiaceho sa svetového šampionátu Alžírskom jednoznačne 31:24. Strelecky sa darilo najmä Martinovi Straňovskému, ktorý zaznamenal 10 gólov.

Zverenci trénera Petra Dávida sa v Trnave zostanú pripravovať do nedele, začiatkom januára ich čaká Novoročný turnaj v Brne a Hodoníne, kde sa postupne stretnú s Českom (4.1.), Poľskom (5.1.) a Maďarskom (6.1.).

Prípravný zápas v Trnave:
Slovensko - Alžírsko 31:24 (14:9)
Zostava a góly SR: Štochl, Paul - Straňovský 10/3, Kucharik 4, Kalafut 3, Vadkerti 3, Mažár 2, Polakovič 3, Guzy 2, Dudáš 1, Urban 1, Volentics 1, Ďuriš 1, Szücs. Rozhodovali: Sivák, Oťapka, vylúčenia: 5:8, 7m hody: 3/3 - 0, 1000 divákov.

Slováci bez viacerých opôr a s omladeným tímom od začiatku diktovali tempo hry. Už na začiatku si vypracovali dvojgólový náskok, ktorý postupne narastal najmä vďaka strelecky disponovanému Straňovskému i viacerým dobrým zákrokom Štochla. Polčas vyhrali domáci o päť gólov, krátko po zmene strán už viedli 18:10. Alžírčania ako účastník MS ukázali málo, navyše si vyslúžili aj dve červené karty. Slovenskí reprezentanti si udržiavali pohodlný náskok až do konca a zaslúžene triumfovali.

Peter Dávid, tréner SR: "Odohrali sme zápas, ktorý bol pre obe strany veľmi dobrou prípravou. Nastúpili sme proti pohyblivému súperovi a hoci nám chýbalo niekoľko opôr, dokázali sme si s ním bez väčších problémov poradiť. Od 15.-20. minúty sme viedli a tento náskok sme si udržiavali až do konca. Teší ma nasadenie hráčov, aj hra v útoku. Stretnutie splnilo moje očakávania, hodnotím ho určite pozitívne. Vážim si aj divákov, nečakal som, že na zápas príde taká bohatá návšteva."

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá