Londýnske letisko zrušilo desiatky letov. Nápor cestujúcich má byť vyšší, než je schopné zvládnuť

Londýnske letisko zrušilo desiatky letov. Nápor cestujúcich má byť vyšší, než je schopné zvládnuť
Zdroj foto: TASR/AP
Londýnske letisko Heathrow zrušilo vo štvrtok 30 plánovaných letov. Dôvodom je očakávané vyššie množstvo cestujúcich, než je letisko schopné zvládnuť. Informuje o tom stanica Sky News.

"Počas dnešnej rannej špičky očakávame vyšší počet pasažierov, než je letisko v súčasnosti schopné obslúžiť," uviedol hovorca letiska. Letisko preto letecké spoločnosti požiadalo, aby vo štvrtok zrušili 30 ranných letov.

Väčšinu cestujúcich presunú na iné lety mimo "dopravnej špičky", čím im umožnia odletieť ešte počas štvrtka, píše Sky News. Pasažierov, ktorý boli rušením letov zasiahnutí, by mali kontaktovať príslušné letecké spoločnosti a poskytnúť im informácie o možných alternatívach.

Vo štvrtok malo Heathrow vybaviť celkom 1200 letov, približuje stanica BBC. Toto letisko sa nachádza približne 23 kilometrov západne od centra Londýna a patrí medzi najvyťaženejšie v Európe. Pred začiatkom koronavírusovej pandémie odbavilo v rokoch 2017 a 2018 približne po 80 miliónov pasažierov ročne. Vlani to však bolo len 19,4 milióna.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá