Búrky a dážď spôsobili v Česku povodne. Hasiči absolvovali stovky výjazdov

TA3 TASR
30.6.2022 09:08

Silné búrky s dažďom spôsobili v noci na štvrtok povodne vo viacerých častiach Juhočeského a Stredočeského kraja. Informovala o tom televízia Nova.

Rozvodnený potok zaplavil ulice aj ihrisko, Stará Ľubovňa má tretí stupeň povodňovej aktivity
TASR/Milan Kapusta

Český hydrometeorologický ústav vo štvrtok o 6.00 h hlásil tretí stupeň povodňovej aktivity na štyroch vodných tokoch v okresoch Český Krumlov a Prachatice v Juhočeskom kraji a v okolí obce Průhonice v Stredočeskom kraji. Hasiči v Juhočeskom kraji absolvovali v noci celkovo 230 výjazdov, z čoho 106 sa vzťahovalo na popadané stromy a 88 na odčerpávanie vody domov.

Najviac práce im spôsobovala vyliata rieka Polečnica v Českom Krumlove a Zlatý potok v okrese Prachatice, uviedla hovorkyňa hasičov Vendula Matějů. "Všetky rieky v Juhočeskom kraji už kulminovali a situácia sa upokojuje," uviedli hasiči vo štvrtok ráno. Odstraňovanie následkov búrky a dažďa bude podľa ich predpokladov pokračovať minimálne počas celého dňa.  

České dráhy hlásili pre nepriaznivé počasie niekoľko obmedzení na železničných tratiach, píše TV Nova. Rýchlik medzi Karlštejnom a Zadním Třebaním v Stredočeskom kraji narazil do kusu spadnutej skaly, zranenia však neutrpeli žiadne osoby. Meteorológovia v stredu popoludní hlásili búrky aj na niektorých miestach v Pardubickom a Olomouckom kraji a v kraji Vysočina.

Do piatka 22.00 h je v platnosti výstraha pred vysokými a veľmi vysokými teplotami na juhu Moravy a v Moravskosliezskom kraji. V Juhomoravskom a Zlínskom kraji by mala skončiť už vo štvrtok o polnoci. Výstraha pred požiarmi je platná až do odvolania v Juhomoravskom a Zlínskom kraji a v častiach Olomouckého a Pardubického kraja, dodáva TV Nova.  

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok