Smrtiace tornádo vyčíňalo v Holandsku, hlásia prvú obeť a zranených

Smrtiace tornádo vyčíňalo v Holandsku, hlásia prvú obeť a zranených
Zdroj foto: Twitter/klaasboersma
Prinajmenšom jeden život a desať zranených si vyžiadalo nezvyčajné tornádo, ktoré v pondelok zasiahlo pobrežné mesto Zierikzee na juhozápade Holandska. S odvolaním sa na vyjadrenie miestnych úradov a médií o tom informuje agentúra AFP.

Veterná smršť strhla strechy z prinajmenšom štyroch domov a spôsobila zrútenie prednej časti jedného domu, spresnil bezpečnostný úrad provincie Zeeland, v ktorej zasiahnuté mesto leží.  

"Bohužiaľ, pri tornáde došlo k jednému úmrtiu. Okrem toho je podľa prvotných informácií aj ďalších desať zranených," priblížil ďalej zmienený úrad s tým, že záchranné zložky dosiaľ nevyčíslili celkový rozsah škôd. "Škody sú značné na viacerých uliciach v Zierikzee," dodal úrad.

Škridly strhlo tornádo napríklad aj zo strechy miestneho kostola, informovala holandská verejnoprávna televízia NOS. Záchranná služba požiadala ľudí, aby sa zdržiavali ďalej od zasiahnutej oblasti, a to pre nebezpečenstvo padajúcich konárov či škridiel, a nebránili polícii či hasičom vo výkone ich práce.

Holandsko zažije ročne niekoľko tornád, k úmrtiam pri nich však obvykle nedochádza. Posledné tornádo, ktoré si vyžiadalo obeť, zažila táto krajina v roku 1992, pripomína NOS.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá