Zákaz štartu Rusov a Bielorusov na Wimbledone? Zlý nápad, tvrdí búrlivák Kyrgios

Zákaz štartu Rusov a Bielorusov na Wimbledone? Zlý nápad, tvrdí búrlivák Kyrgios
Zdroj foto: SITA/AP
Austrálsky tenista Nick Kyrgios podrobil krátko pred štartom grandslamového Wimbledonu londýnskych organizátorov kritike za to, že neumožnili štart hráčom z Ruska a Bieloruska. Dôvodom pre tento krok bola ruská vojenská invázia na Ukrajinu. V mužskom pavúku bude preto absentovať aj líder svetového rebríčka Daniil Medvedev, s ktorým Kyrgios prehral v januári v druhom kole Australian Open.

"Úprimne, nemyslím si, že to bol dobrý nápad. Som sklamaný, že tu nie sú. Medvedev je to najlepšie, čo momentálne v našom športe máme a je zvláštne, že tu nemôže byť, pretože všetci vieme, čoho je schopný," reagoval Kyrgios podľa DPA na rozhodnutie vedenia Wimbledonu.

Australčan je v rebríčku v súčasnosti na 45. pozícii, v prvom kole ho v utorok čaká súboj s domácim držiteľom voľnej karty Paulom Jubbom. "Vzhľadom na výsledky z uplynulých týždňov by som mal vyhrať celkom ľahko. Ale viem, že to ľahké nebude, takže musím byť sústredený a držať sa svojej hry." Kyrgios sa na tráve v uplynulých týždňoch prezentoval v dobrej forme, v Stuttgarte i v Halle sa prebojoval až do semifinále.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá