Finančne si polepšilo 20% ľudí, zhoršenie pociťuje dvojnásobok

Finančne si polepšilo 20% ľudí, zhoršenie pociťuje dvojnásobok
Zdroj foto: SITA
Zlepšenie finančnej situácie v tomto roku v porovnaní s rokom minulým pocítilo len približne 20 % Slovákov. Ako vyplýva z prieskumu spoločnosti Prima banka, 41 % opýtaných považuje svoju finančnú situáciu za rovnakú ako v minulom roku a 39 % si myslí, že sa ich situácia zhoršila.

Slováci si na konci roka dávajú novoročné predsavzatia týkajúce sa financií. Do nového roku 36 % respondentov si stanoví predsavzatia. "Približne 40 % respondentov na konci roka bilancuje, robí si finančný sumár svojej domácnosti. Najčastejšie na to využívajú kontrolu výpisov z bánk a výplatných pások, asi štvrtina z nich si vedie podrobné domáce účtovníctvo," informovala banka.

Najčastejšie si ľudia predsavzali míňať menej na nepodstatných nákupoch (65 %), vytvoriť si finančnú rezervu (58 %) a viac zarábať (55 %). Pravidelne sporiť sa chystá viac ako polovica tých, ktorí si stanovili finančné predsavzatia. "Len 17 % si chce viac užívať,“ povedal špecialista na prieskumy Prima banky Marek Tomeš.

Prieskum na vzorke 700 respondentov zrealizovala pre Prima banku agentúra 2Muse. Prima banka Slovensko, a.s., pôsobí na trhu od roku 1993. V súčasnosti sa zameriava najmä na rozvoj retailového bankovníctva. Momentálne ponúka svoje služby prostredníctvom 76 obchodných miest a 127 bankomatov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá