Smer predstavil kandidáta na post predsedu Žilinského kraja. Je ním exriaditeľ NDS

18.6.2022 15:20

Bývalý žilinský primátor a exriaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Igor Choma je kandidátom na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja. Chomovu kandidatúru oznámil v sobotu v Žiline predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.

Smer predstavil kandidáta na post predsedu Žilinského kraja. Je ním exriaditeľ NDS
Foto: Facebook/Juraj Blanár

Rozhodnutie ísť kandidovať za predsedu ŽSK neprišlo podľa Chomu zo dňa na deň. Dodal, že ako radový občan ŽSK v posledných troch rokoch vnímal aktuálnu situáciu v kraji a len veľmi ťažko sa mu hľadajú nejaké pozitíva. Súčasná predsedníčka ŽSK Erika Jurinová podľa neho nevyužila svoju príležitosť a jej pôsobenie vo funkcii je premárnený čas.

Prioritami Chomu budú podľa vlastných slov doprava v Žilinskom kraji, zdravotníctvo, školstvo. "Určite sa budem chcieť stretnúť so starostami a primátormi a porozprávať sa s nimi o ich prioritách. A takým smerom budem potom nastavovať svoj program," doplnil Choma s tým, že v prípade zvolenia v jesenných voľbách chce využiť svoje skúsenosti a ponúknuť ich obyvateľom kraja.

Podľa Fica sa Smer-SD v Žilinskom kraji pokúša prednostne komunikovať s Hlasom-SD, SNS a Republikou. 

"Zatiaľ nedošlo k nejakým písomným dohodám, pretože dnes oficiálne oznamujeme kandidatúru Igora Chomu. Toto je kandidát, s ktorým pôjdeme na rokovanie s týmito politickými stranami," uzavrel Fico.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok