Proces v kauze Kuciak má aj v utorok pokračovať výsluchom Andruskóa

Aktualizované:
Proces v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice a v prípade prípravy vrážd prokurátorov má aj v utorok, 7. júna, pokračovať výsluchom Zoltána Andruskóa. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vypovedal už počas predchádzajúcich troch pojednávacích dní. V kauze vraždy novinára a jeho snúbenice je už právoplatne odsúdený. V rámci prípravy vrážd prokurátorov je vylúčený na samostatné konanie.

V utorok má byť zároveň vykonaných viacero dôkazov. Medzi nimi aj komunikácia medzi Zoltánom Andruskóm a Alenou Zsuzsovou.

V prípade vraždy novinára a jeho snúbenice súd rozhoduje o vine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. Špecializovaný trestný súd v Pezinku ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd SR vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu.

Právoplatné sú v tejto kauze tri rozhodnutia. Miroslav Marček a Tomáš Szabó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. Zoltán Andruskó 15 rokov nepodmienečne.

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelí obžalobe päť osôb - Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó, Dušan Kracina a Darko Dragić. 

Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017, prijať ju mala Alena Zsuzsová. Na aprílovom pojednávaní sa Tomáš Szabó priznal ku všetkým skutkom, ktoré sa mu kladú v tejto kauze za vinu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá