Niektorí sudcovia v priamom prenose likvidujú právny štát, tvrdí Fico

Niektorí sudcovia v priamom prenose likvidujú právny štát, tvrdí Fico
Zdroj foto: TA3 / David Duducz
Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico nesúhlasí s tvrdeniami predsedu Najvyššieho súdu Jána Šikutu, ktorý vylučuje akékoľvek manipulácie pri prideľovaní spisov a odmieta útoky na sudcov. Tvrdí, že na Najvyššom súde SR nie je všetko v poriadku.

"Pán predseda NS SR, buď neviete, čo sa na Vašom súde deje, čo by bolo mimoriadne nepríjemné, alebo Vás zavádzajú. Evidentne však máte na súde sudcov, ktorí sa politicky angažujú a skôr ako pošlú rozhodnutie dotknutým osobám, informujú spriaznené médiá. Nehovorte, že na NS SR je všetko v poriadku," odkazuje Fico s tým, že niektorí sudcovia v priamom prenose likvidujú právny štát.

Za škandalózne označil napríklad to, že rozhodnutie o väzbe exministra vnútra Roberta Kaliňáka nedostal doteraz ani on sám, ani jeho obhajcovia, ale prečítať si ho mohli v príspevku jedného z denníkov. "Tak si predstavte, že vo vláde sedí Smer a akékoľvek súdne rozhodnutie týkajúce sa opozičného politika by sme si najskôr prečítali v novinách a až potom by ho dostal opozičný politik. To by bol cirkus," myslí si Fico poukazujúc aj na nezákonnosť a zaujatosť niektorých sudcov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá