Reprezentantka v karate Suchánková vybojovala na majstrovstvách Európy zlato, Kopúňová získala striebro

Reprezentantka v karate Suchánková vybojovala na majstrovstvách Európy zlato, Kopúňová získala striebro
Zdroj foto: Facebook/Slovak Karate Union
Slovenská reprezentantka v karate Ingrida Suchánková vybojovala na majstrovstvách Európy v tureckom Gaziantepe zlatú medailu v kumite žien do 61 kg. V sobotnom finále zdolala Nemku Anna Miggouovú 2:1. Cenný kov si z 57. európskeho šampionátu odniesla aj Miroslava Kopúňová, ktorá získala striebro v kumite do 68 kg po finálovej prehre s domácou Edou Eltemurovou (0:2).

Dvadsaťdeväťročná Suchánková nenašla na ME premožiteľku. Na úvod mala voľný žreb, v 2. kole deklasovala 8:0 Belgičanku Nele De Vosovú. V 3. kole zvíťazila 4:0 nad Holanďankou Lynn Snelovou a v semifinále zdolala úradujúcu vicemajsterku Európy Ukrajinku Anitu Seroginovú 6:1. Vo finále si tesne poradila aj s Miggouovou. 

Suchánková získala svoje prvé zlato na ME, doteraz boli jej maximom tri individuálne bronzové kovy a bronz z tímovej súťaže z ME 2017 v Izmite. Rovnaký kov vybojovala v kumite do 61 kg aj na MS 2016 v Linzi.

Kopúňovej unikol titul majsterky Európy iba tesne. Po voľnom žrebe v 1. kole zdolala Arménku Anitu Makjanovú (3:0), v 3. kole nedala šancu Angele Mojsovskej zo Severného Macedónska (8:0) a v semifinále prešla cez Grékyňu Vasiliki Panetsidouovú (6:0). V sobotnom finále napokon nestačila na Turkyňu Eltemurovú.

Medaila unikla Tomášovi Kósovi v kumite mužov nad 84 kg. V sobotnom dueli o bronz prehral s Ukrajincom Ryzvanom Talibovom 1:6. O bronz zabojuje v sobotu ešte Dominik Imrich v kumite mužov do 60 kg, jeho súperom v boji o cenný kov bude Ronen Gehtbarg z Izraela.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá