Plán obnovy nie je všeliek, darí sa však vďaka nemu presadzovať reformy, tvrdí Čaputová

Plán obnovy nie je všeliek, darí sa však vďaka nemu presadzovať reformy, tvrdí Čaputová
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Plán obnovy nie je všeliek a nerieši všetky problémy našej krajiny. Darí sa však vďaka nemu presadzovať dôležité zákony, ktoré vytvárajú predpoklad na modernizačný krok vpred v mnohých oblastiach. Na sociálnej sieti to po stretnutí s vedením Národnej implementačnej a koordinačnej autority (NIKA), ktorá na národnej úrovni koordinuje realizáciu plánu obnovy, uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová.

"Hovorili sme aj o problémoch a výzvach, ktorým títo úradníci čelia. Spomínali mi čakanie na kurikulárnu a dôchodkovú reformu. Na niektorých rezortoch chýbajú skúsení ľudia na implementáciu týchto zmien. Komplikáciou sú aj rastúce ceny, ktoré predražujú projekty," upozornila prezidentka.

Hlava štátu zdôraznila, že ju teší, že plán obnovy dokáže nadchnúť šikovných ľudí k práci pre štát. Zároveň poukázala na to, že jeho súčasťou nie sú len medializované reformy, akými sú nová súdna mapa alebo optimalizácia siete nemocníc, ale aj plán investícií do železníc, obnova rodinných domov, reforma vysokých škôl a Slovenskej akadémie vied či dekarbonizácia priemyslu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá