Medzi Galantou a Sládkovičovom sa zrazil autobus s kamiónom. Cesta je už prejazdná

TA3 TASR
18.5.2022 08:31

Pri vážnej dopravnej nehode autobusu a nákladného auta, ktorá sa stala v stredu ráno na ceste medzi Galantou a Sládkovičovom, sa ťažko zranili traja ľudia. Zasahovať museli aj leteckí záchranári. Do nemocníc bolo prevezených celkovo 12 osôb, ktoré utrpeli rôzne typy poranení. sek cesty medzi Galantou a Sládkovičovom je po dopravnej nehode, ktorá sa stala v stredu ráno, už plne prejazdný. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

Na miesto nehody boli vyslaní pozemní aj leteckí záchranári, spolu šesť posádok záchrannej zdravotnej služby. Pri prevozoch pomohli aj hasiči, ktorí mali k dispozícii hasičskú ambulanciu. "Ošetrených a prevezených do nemocníc bolo spolu 12 osôb, ktoré utrpeli rôzne typy poranení, najmä zlomeniny, otvorené rany a pomliaždeniny. Tri osoby boli zranené ťažko, zvyšní utrpeli stredne ťažké až ľahšie poranenia. Počas transportu do nemocníc boli všetci pri vedomí a v stabilizovanom stave," uviedla pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) Alena Krčová.

Na mieste zasahovala aj vrtuľníková záchranná služba. "Na miesto nehody bol privolaný záchranársky vrtuľník z Nitry. Posádka leteckých záchranárov si na mieste prevzala do starostlivosti vodiča autobusu, ktorý utrpel úraz dolných končatín s podozrením aj na poranenie panvy a povrchové odreniny," spresnila pre TASR hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air - Transport Europe Zuzana Hopjaková. Po poskytnutí neodkladného zdravotného ošetrenia bol podľa jej slov 45-ročný pacient preložený na palubu a v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky prevezený do Fakultnej nemocnice v Nitre. 

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová uviedla, že vzhľadom na rozsah zranení a ich počet si prípad na mieste prevzal galantský vyšetrovateľ. Polícia aj naďalej dokumentuje príčiny nešťastia. "Nehodu vyšetrujeme ako všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti. Príčina nehody je stále v štádiu preverovania a výsluchu osôb. Zranenia mali utrpieť len dospelé osoby. Vodič kamióna sa pri nehode nezranil. Rovnako ani študenti, ktorí boli v autobuse, sa nezranili a pokračovali v jazde náhradným autobusom," informovala Linkešová.

Na mieste zasahovali aj hasičské jednotky z Galanty, Serede a Trnavy. "Trom pasažierom autobusu sa však nepodarilo evakuovať, pretože zostali vo vraku autobusu zakliesnení. Zasahujúci príslušníci preto osoby vyslobodili bez použitia hydraulického vyslobodzovacieho náradia," doplnila pre TASR hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lena Košťálová. Hasiči na mieste udalosti začali s triážou zranených, keď v spolupráci s lekármi záchrannej zdravotnej služby triedili cestujúcich podľa rozsahu a druhu zranenia.

Vyslaný bol aj evakuačný autobus pre cestujúcich, ktorým zdravotný stav umožnil transport. "Na vozidlách boli vykonané protipožiarne opatrenia. Hasiči taktiež vykonali opatrenia zabraňujúce možnému úniku prevádzkových kvapalín," skonštatovala Košťálová.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok