NBA: Minnesota ukončila víťaznú sériu Oklahomy

21.12.2012 08:23

Basketbalisti Oklahoma City po dvanástich víťazstvách prvýkrát prehrali, vo štvrtok ich úspešnú sériu v NBA ukončila Minnesota. Timberwolves na domácej pôde vyhrali 99:93. V drese Minnesoty exceloval v závere zápasu J. J. Barea, ktorý v poslednej štvrtine dal 14 zo svojich 18 bodov.

Najlepším domácim strelcom bol 28-bodový Kevin Love. Hosťujúci Kevin Durant dosiahol 33 bodov, 7 doskokov a 6 asistencií, jeho spoluhráč Russell Westbrook nastrieľal o 3 body menej. Oklahoma prehrala prvýkrát od 23. novembra a súboju s Bostonom. "Nie je koniec sveta. Veľa ľudí ho očakáva v piatok, ale táto prehra pre nás neznamená koniec sveta. Prehrali sme s dobrým tímom, ktorý veľmi usilovne pracoval, aby uspel. Máme bilanciu 21 - 5, tvrdou prácou máme šancu na ďalšie dobré výsledky," povedal Kevin Durant.

Portland zdolal doma Denver 101:93 a prvýkrát v sezóne vyhral štvrtý duel v rade. Hosťujúcim Nuggets nešla streľba spoza trojkového oblúka, z 22 pokusov nepremenili ani jeden. Dallas opäť doplatil na absenciu zraneného Dirka Nowitzkého a s Miami prehral 95:110. Pred záverečnou štvrtinou viedli hosťujúci Heat o 36 bodov, domáci výsledok aspoň skorigovali. LeBron James už v 23. zápase po sebe prekonal hranicu 20 bodov (vo štvrtok 24) a ťahá pri tejto štatistike od začiatku sezóny najdlhšiu sériu od ročníka 1989/90, keď to Karl Malone dokázal v 24 dueloch v rade.