Bratislava Capitals bude opäť pôsobiť v nadnárodnej lige. V tejto sezóne nedohral súťaž po tragických udalostiach

TA3 TASR
13.5.2022 11:23

Hokejový klub iClinic Bratislava Capitals bude v novej sezóne 2022/2023 opäť súčasťou nadnárodnej súťaže Ice Hockey League. Pre bratislavské mužstvo pôjde o tretiu sezónu v nadnárodnej lige, kde okrem neho pôsobia tímy z Rakúska, Maďarska, Talianska a Slovinska.

Hokej: BA Capitals bude opäť pôsobiť v IHL, čoskoro predstaví hráčov i trénera
TASR/Michal Svítok

Klub v tejto sezóne nedohral súťaž po tragických udalostiach, ktoré ho zasiahli. Požiadal preto vedenie ligy o prerušenie účasti v ďalších zápasoch sezóny. V novembri najskôr na ľade rakúskeho Dornbirnu skolaboval útočník Boris Sádecký, bol vo vážnom stave a napokon skonal na zlyhanie srdca vo veku 24 rokov. O dva dni neskôr tragicky zomrel aj viceprezident a generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek mladší.

Športovým riaditeľom klubu bude Peter Draisaitl, ktorý v minulosti pôsobil ako tréner tímu. "Čoskoro predstavíme verejnosti meno nového hlavného trénera mužstva ako aj hráčov, ktorí nás budú reprezentovať. Kostru by mali tvoriť hokejisti zo Slovenska doplnení o kvalitných legionárov," uviedol Draisaitl vo vyhlásení, ktoré poskytlo vedenie klubu.

Cieľom klubu je hrdo reprezentovať Slovensko v nadnárodnej lige, predvádzať atraktívny hokej, budovať a rozširovať hokejovú komunitu Capitals a dopriať divákovi neopakovateľný zážitok. "Sme veľmi radi, že klub sa po niekoľkomesačnej pauze vracia na hokejovú mapu. Nedávne obdobie bolo pre mnohých z nás veľmi náročné, o to viac sa tešíme na výzvy, ktoré pred nami stoja. Klub iClinic Bratislava Capitals je mladý, ambície mu však nechýbajú. Verím, že v novej sezóne ICE Hockey League ich potvrdíme," povedal prezident klubu Ivo Ďurkovič.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok