Štát vypovie zmluvu na prenájom medializovanej chaty, kde bol aj Fico

TA3 TASR
12.5.2022 17:01

Štátny podnik Lesy SR vypovie zmluvu na prenájom medializovanej chaty neďaleko obce Čifáre v poľovnom revíri Pata s poľovníckou spoločnosťou Čierny vŕšok. Uviedol to Matej Vigoda, poverený generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR. Chata sa spája najmä so Smerom a s uniknutou nahrávkou, na ktorej zachytili stretnutia predstaviteľov Smeru, medzi nimi aj Roberta Fica, s advokátmi.

Chata v Čifároch
TA3 / David Duducz

"Vždy som bojoval za očistu a reformu štátneho podniku. Práve uzatvorenie novej nájomnej zmluvy na prenájom chaty mojou osobou dalo možnosť štátnemu podniku slobodne predčasne ukončiť tento takmer 14 rokov trvajúci nájomný vzťah, keďže pôvodné zmluvné podmienky to neumožňovali," povedal Vigoda.

V blízkej dobe podľa jeho slov štátny podnik rozhodne, či bude chata prenajatá prostredníctvom obchodnej verejnej súťaže alebo bude využívaná zamestnancami vonkajšej prevádzky štátneho podniku.

Poľovnícka chata sa nachádza neďaleko obce Čifáre v poľovnom revíri Pata. Verejnosti sa stala známou predovšetkým po zverejnení policajných odposluchov.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok