NHL: Florida vyrovnala sériu s Washingtonom, Makar rozhodol o výhre Colorada

6.5.2022 07:48

Hokejisti Washingtonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym nestačili v druhom zápase 1. kola play off NHL na Floridu. Víťazovi základnej časti a držiteľovi Prezidentskej trofeje podľahli v noci na piatok 1:5, stav série hranej na štyri víťazné zápasy je 1:1. Fehérváry strávil na ľade takmer 19 minút a zaznamenal dve mínusky.

AP Photo/Jack Dempsey

Vyrovnaný stav 1:1 je aj v ďalšej štvrťfinálovej sérii Východnej konferencie medzi hráčmi New Yorku Rangers a Pittsburghu. "Jazdci" triumfovali 5:2 aj vďaka trom bodom Artemija Panarina a Franka Vatrana (obaja 1+2).

Vo štvrťfinále Západnej konferencie vedie Colorado nad Nashvillom už 2:0 na zápasy. Druhé stretnutie dospelo do predĺženia, v ňom rozhodol o výhre "lavíny" obranca Cale Makar.