Biskupi: Bezák porušil prísahu vernosti a poslušnosti pápežovi

Aktualizované:
Biskupi: Bezák porušil prísahu vernosti a poslušnosti pápežovi
Zdroj foto: SITA
Odvolaný trnavský arcibiskup Róbert Bezák porušil podľa slovenských katolíckych biskupov prísahu vernosti a poslušnosti voči Svätému Otcovi tým, že odmietol prijať jeho výzvu, aby sa vzdal úradu trnavského arcibiskupa.

Ako sa uvádza v stanovisku Konferencie biskupov Slovenska, biskupi opätovne zdôrazňujú, že plne rešpektujú a prijímajú rozhodnutie o odvolaní Mons. Róberta Bezáka. „Svätý Otec urobil toto rozhodnutie osobne, po dôkladnom zvážení a potom, čo Mons. Bezák odmietol prijať jeho výzvu, aby sa vzdal úradu Trnavského arcibiskupa,“ napísali biskupi v stanovisku.

Podľa biskupov Katolícka cirkev na Slovensku prežíva v poslednom období bolestnú situáciu. Srdcia mnohých sú rozrušené a naplnené neistotou. Biskupi upozorňujú, že okrem iného sa na verejnosti objavila pochybnosť o postoji slovenských biskupov k zachovávaniu zákonov SR pri spravovaní majetku.

„Chceme vás uistiť, že plne rešpektujeme zákony SR a preto dbáme o riadne spravovanie majetkov Cirkvi. Stále sme boli a v prípade potreby sme ochotní poskytnúť kompetentným orgánom súčinnosť pri objasnení hospodárenia ktorejkoľvek cirkevnej právnickej osoby,“ uvádza sa v stanovisku.

Biskupi sú vďační za podporu všetkým veriacim, ktorí im vyjadrujú svoju dôveru. „Pozývame aj ostatných, aby prijali rozhodnutie Svätého Otca. Modlime sa za Svätého Otca, za Cirkev na Slovensku a spoločne doprevádzajme modlitbou aj Mons. Róberta Bezáka,“ vyzývajú katolícki biskupi.

O pár dní budeme sláviť vianočné sviatky. Boh k nám podľa biskupov prichádza, stal sa človekom a narodil sa v Betleheme, aby nám týmto jedinečným spôsobom vyjadril svoju blízkosť a poskytol záchranu z biedy našich hriechov. „Dúfame, že s Božou pomocou budeme vedieť upriamiť pozornosť na jeho lásku a mať z nej opravdivú hlbokú radosť a pokoj,“ dodávajú biskupi.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá