Nemecko si opatrenia ponechá dlhšie, ľudí na hraniciach budú kontrolovať do konca mája

TA3 TASR
25.4.2022 15:53

Protipandemické opatrenia pre ľudí, ktorí vstupujú na územie Nemecka, zostanú v platnosti až do konca mája. V pondelok o tom informoval hovorca nemeckého ministerstva zdravotníctva. Správu priniesla agentúra DPA.

Nemecko je piatou krajinou v Európe, kde počet obetí covidu presiahol 100.000
TASR/AP

Súčasné podmienky vstupu do krajiny mali byť pôvodne zrušené už tento štvrtok. V súlade s nimi musí každá osoba staršia ako 12 rokov pri vstupe do Nemecka predložiť doklad o očkovaní alebo negatívny výsledok testu na koronavírus. 

Ľudia, ktorí do Nemecka prichádzajú z vysokorizikových krajín, musia podstúpiť aj karanténu. Nemecký Inštitút Roberta Kocha na kontrolu a prevenciu chorôb však aktuálne žiadnu krajinu neoznačuje za vysokorizikovú.

Nemecko od 1. mája ruší povinnú karanténu pre osoby, ktoré sa nakazia koronavírusom, s výnimkou pracovníkov v zdravotníctve. Povinná karanténa bude naďalej platiť pre zamestnancov zdravotníckych a ošetrovateľských zariadení a domovov pre seniorov. Na jej ukončenie budú potrebovať negatívny antigénový alebo PCR test. Ministerstvo však odporúča, aby dobrovoľnú izoláciu podstúpili aj ľudia, ktorí prišli do kontaktu s nakazenými.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok