Mazurek sa Sabakovi nemusí ospravedlniť ani mu platiť 20-tisíc eur, rozhodol súd

21.4.2022 13:27

Poslanec parlamentu pôsobiaci v mimoparlamentnom hnutí Republika Milan Mazurek nemusí zaplatiť infektológovi Petrovi Sabakovi 20.000 eur a ani sa mu ospravedlniť. Krajský súd (KS) v Prešove v tejto časti zamietol neodkladné opatrenie vydané Okresným súdom (OS) Kežmarok. Má však povinnosť odstrániť príspevky na sociálnej sieti, v ktorých lekára kritizoval v súvislosti s COVID-19. Potvrdila to hovorkyňa KS v Prešove Ivana Petrufová, upozornil na to portál Aktuality.sk.

Mazurek 1140 (TASR)
Foto: TASR

"Žalobca osvedčil potrebu neodkladnej úpravy pomerov strán sporu, pokiaľ sa návrhom na nariadenie neodkladného opatrenia domáhal povinnosti vymazať z profilu žalovaného na Facebooku príspevky, ktoré návrhom identifikoval," priblížila hovorkyňa s tým, že konanie o žalobe na ochranu osobnosti nie je ukončené.

"Súd priznal, že išlo o nezákonné neodkladné opatrenia a Sabakovi sa nemusím ospravedlňovať a ani platiť," vyhlásil na sociálnej sieti Mazurek. Kritizuje rozhodnutie sudcu okresného súdu, na ktorého mal podať aj trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohýbania práva.

Sabaka zdôraznil, že spor beží ďalej. "Keďže pán Mazurek podľa môjho názoru a názoru mojich právnych zástupcov ešte aj po prijatí prvého neodkladného patrenia opakovane porušil moje právo na ochranu osobnosti, uvažujeme o rozšírení žalôb aj o tieto neskoršie skutky," priblížil na sociálnej sieti.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok