Tsitsipas obhájil titul v Monte Carle. Zdolal Davidovicha Fokinu

17.4.2022 23:08

Grécky tenista Stefanos Tsitsipas obhájil prvenstvo na turnaji Masters 1000 v Monte Carle. Španiela Alejandra Davidovicha Fokinu zdolal v nedeľnom finále 6:3, 7:6 (3).

Španiel svoje prvé významné finále v kariére odštartoval dobre. Ako prvý dokázal prelomiť podanie súpera a to v tretej hre. Tretí nasadený hráč však odpovedal rebrejkom a výhodu na svoju stranu dostal vo ôsmej hre. Druhýkrát v zápase využil hneď prvý brejkbal a následne set úspešne dopodával.

Premožiteľ svetovej jednotky Srba Novaka Djokoviča v 2. kole Davidovich mal horší vstup do druhého setu. Súper ho brejkol hneď v prvom geme. Španiel však vyrovnal na 2:2. Obaja súperi si ešte raz vzali podanie a súboj dospel do tajbrejku. Ten ovládol Grék a vyhral ho 7:3.