Meteorológovia varujú pred silným vetrom. Rozfúka sa najmä na západe, pozor si treba dať aj na horách

TA3 TASR
16.4.2022 11:12

Počas soboty môže vo viacerých lokalitách na Slovensku silnejšie zafúkať. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred vetrom. Týka sa najmä západného Slovenska a niektorých okresov na východe. Na vietor si treba dávať pozor aj na horách. Výstrahy trvajú do večera.

Ľudia vo vetre.
TASR/AP

Meteorológovia varujú pred silnejším vetrom na celom území Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja, väčšinu okresov Košického kraja, ako aj pre okresy Myjava, Nové Mesto nad Váhom a viaceré lokality v Prešovskom kraji. Výstraha platí do 20.00 h, v niektorých okresoch až do 22.00 h. Vietor môže dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Na hrebeňoch hôr očakávajú meteorológovia vietor s rýchlosťou v nárazoch 110 kilometrov za hodinu. Výstraha prvého stupňa sa týka okresov Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica, Brezno, Tvrdošín, Poprad, Kežmarok, Rožňava, Gelnica a Spišská Nová Ves.

"Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku, horolezectvo a podobne," upozornil SHMÚ. Výstraha trvá do polnoci.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok